O Koblížku

Rádcovský kurz Koblížek je moderní kurz vedený mladými lidmi. Je určený pro stávající rádce, rádkyně, podrádce a podrádkyně ve věku od 13 do 15 let. Jsi do skautu nadšený/á, chceš se něco přiučit o tom, jak vést družinu a třeba i něco o skautu jako takovém? A u toho poznat hromadu nových kamarádů, kteří sdílí stejné skautské hodnoty? Pokud jsi alespoň na jednu otázku odpověděl ANO, tak nečekej a přihlaš se!

Na kurzu se naučíš, jak správně vést družinu, jak připravovat program schůzek tak, aby členy bavil a zároveň i něco naučil a spoustu dalšího. Kromě toho budeš spolu s ostatními účastníky procházet zajímavým příběhem motivovaným symbolickým rámcem celého kurzu. Na akci potkáš spoustu zajímavých lidí, se kterými jistě najdeš stejnou notu a domů přijedeš se spoustou nových znalostí, zážitků a kamarádů.

Minulé ročníky vzkazují:

Pastelka (2016) – Tenhle RK je fakt promakaný. Programy se střídají, každý si v nich najde to, co potřebuje. Při všem panuje dobrá nálada a většinou se i něčemu zasmějeme. Všechno doplňuje moderní etapová hra. Vedoucí jsou taktéž super, rozumí si s námi. I po skončení RK jsme spolu skoro všichni v kontaktu. Spoustu věcí, které jsem se dozvěděla a naučila na Koblížku, jsem využila a stále využívám pro naši družinu. Jeď na Koblížek! Stojí to za to!

Krtek (2017) – Jestli nevíš, kam vyrazit, tak RK Koblížek rozhodně není žádná chyba. Naučíš se spoustu zajímavých věcí, ale poznáš taky spoustu kamarádů a užiješ si kupu zábavy. Programy jsou inovativní a budou se líbit i těm, kteří již s nějakým RK mají zkušenost. nenechte si tuhle možnost ujít, stojí za to!

Klokan (2018) – Jestli je nějaký RK doopravdy propracovaný, tak je to RK Koblížek. Při programech, které se dobře střídají, se toho dá spoustu naučit. Zážitky mám skvělé určitě nejen já, ale i ostatní. Taky to tričko a nášivka je skvělé! Určitě doporučuji všem.

Kéďa (2019) – Ahoj, jmenuje se Kéďa a jsem ze střediska Athabaska. Na Koblížek jsem chtěla hned, jakmile jsem viděla nášivku! Nešlo to jinak a sen se mi splnil! Z programu i vzdělávacích částí jsem byla strašně nadšená! Samotný program byl skvělý, ukázal mi blíž, jak na to a do teď čerpám z materiálů a her. Za dobře strávený čas a lidi, které jsem tu potkala, jsem moc vděčná. ♡

Děkujeme za finanční a materiální podporu:

• Junák – český skaut, Liberecký kraj, z.s.
  • Junák – český skaut, středisko Mustang Liberec, z.s.